ďalšie info
 

Na umelej tráve ŠK Ružinov odohralo v sobotu 11.3.2006 kombinované družstvo žien a žiačok PVFA prípravné stretnutie s druholigovým účastníkom rakúskej ženskej futbalovej ligy SV Horn, ktoré porazili 5:3 (0:1, 1:1, 4:1). Za domáce sa strelecky presadili trikrát Stefanova a Kunáková s M.Horňákovou
PVFA hral v zostave: Korenčiová - Griačová, Čajková, Csúzová, M. Horňáková, D. Škorvánková, Mon. Katonová, Stefanova, Frantová. V priebehu duelu sa trávnik dostali postupne Kukľová, Kunáková, Hlucháňová, Mittuchová, Satinová


V rámci prípravy na jarnú časť 1.ligy žien zohralo v nedeľu 22.1.2006 futbalové družstvo žien Polygraf VFA Bratislava prípravné stretnutie v Brne s miestnymi prvoligistkami 1.FC.

1.FC Brno – Polygraf VFA Bratislava 1:1 (1:1)

gól Bratislavčaniek: D.Fecková

ZOSTAVA PVFA: Korenčiová – Erdélyiová, L.Ondrušová, Mravíková, Mundoková – Schleiferová, Mackovičová, D.Fecková, Klechová, Kunáková – Rozborová

striedali: Raučinová, Orsághová

 


 

ROZHOVOR S LENKOU GAZDÍKOVOU

Česká liga sa podobá tej slovenskej ......

1) Ako sa Ti páči v Sparte Praha, je to predsa len veľkoklub, v čom pociťuješ najväčšie rozdiely slovenského a českého špičkového klubu ?
Zatiaľ sa mi tu veľmi páči, je to veľká zmena, ale aj veľké rozdiely. Pociťujem to hlavne v podmienkach čo sa týka ihriska, materiálnych veci, starostlivosti o hráčky a prístupu k futbalu.

2) Koľkokrát týždenne trénujete, ako sú ladene tréningy, vidíš aj tu nejaké rozdiely s bratislavským Polygrafom ?
Trénujeme rovnako často ako v Polygrafe, teda 4 krát do týždňa. Tréningy sú ale viac ladene na streľbu, čo mi samozrejme viac vyhovuje. Je tu brankársky tréner ktorý sa nám venuje tak 30-40 minút a potom mame nejaké herne cvičenia alebo kombinácie so zakončením. V Polygrafe mi ta streľba chýbala.

3) Aký majú systém v práci ženského futbalu Sparty Praha ? Aká je tam koncepcia klubu ? Majú aj nejaké mládežnícke kategórie ?

Sparta ženy ma : prípravku U-10, mladšie žiačky U-12, staršie žiačky U-14, juniorky U-19 a ženy. S tým že juniorky hrajú systémom ako na Slovensku žiačky, ale hrajú po zápase žien. Môžu tam hrať 3 hráčky staršie 19 rokov a hlavný rozdiel je v tom že hrajú na cele ihrisko. Myslím že to je lepšie v tom, že sa im potom ľahšie prechádza do žien.

4) Si v Sparte v pozícii brankárskej jednotky ? dvojky ? alebo sa v bránke striedate ? Aký máš vzťah so svojou brankárskou rivalkou mimo ihriska ? Ste kamarátky, alebo tiež veľké rivalky ?
Je to tu trosku zložitejšie...sme totiž tri. Myslím, že jednotka tu je jasná - je to reprezentantka žien Česka (Pincová), je staršia a skúsenejšia. A ta druha (Cvrčková) je iba o niečo staršia odo mňa, vidno na nej prácu brankárskeho trénera a veľmi sa zlepšila. Na zápasoch sa striedame po polčase, niekedy chytám druhy polčas u žien a niekedy v juniorkách- tam si práve viac zachytám. Môžem povedať, že sme sa celkom skamarátili, hlavne s Cvrčkovou. Je to pre mňa dôležité hlavne na tréningoch, pomáhame si a povzbudzujeme sa.

5) Čo tréner Zovinec ? Ako na Teba zapôsobil ? Na Slovensku ma veľké meno, dosiahol totiž veľké výsledky nielen so Spartou, ale aj s reprezentáciou ČR .. Aký mate vzťah voči sebe ?

Tréner na mňa zapôsobil veľmi dobre, pomohol mi veľmi na začiatku, keď som prišla a pomáha mi aj teraz keď niečo potrebujem. Aj ako tréner mi vyhovuje. Zatiaľ som tu krátko a nemám voči nemu žiadne výhrady.
6) Čo kolektív ? Chodievate si sadnúť aj niekde mimo ihriska, alebo len ako profesionálky, tréning, zápas a domov ? Ako Ťa partia
zobrala ako nováčika ? Dali Ti pocítiť, že si nováčik, alebo Ťa zobrali úplne bez problémov ? Čo Monika Matysová ako slovenská spoluhráčka z reprezentácie ? Pomohla Ti s adaptovaním do kolektívu ?

Zo začiatku to bolo ťažké s adaptáciou, chvíľu mi to trvalo, kým som si vôbec zapamätala všetky mena a prezývky. A bolo to tak, že hneď po tréningu domov. Ale po čase si na mňa nejako zvykli, dávali sa mi viac do reči a zobrali ma medzi seba. Samozrejme nie všetci a nie hneď, to ani nejde. Blcha (Monika Matysová) mi takisto pomohla zo začiatku a držíme spolu, keď si náš doberajú, že sme so Slovenska;)
7)Ako hodnotíš českú ligu ? A ako spoluhráčky so Sparty hodnotia slovenskú ligu a slovenské celky ? Čo podmienky v českej lige ? Na akých ihriskách sa hra ? Ako by v českej lige hrali špičkové slovenské družstvá Polygraf Bratislava a Sala ? Hrali by o majstra ? Alebo skôr v strede tabuľky ?
Česká liga je dosť podobná tej slovenskej, až na to že v slovenskej sú dva kvalitne kluby a tu sú minimálne 3 ktoré majú rovnaké šance. A tie kluby so stredu tabuľky dokážu tiež ohroziť a byt nebezpečné. Spoluhráčky tu slovenskú ligu vôbec nepoznajú, iba Polygraf a Šaľu. Ihriska sú také iste ako u náš, niekde lepšie niekde katastrofálne. Polygraf a Sala by mali určíte šancu hrať aj o majstra a patrili by do hornej časti tabuľky, ale ich výkony sú nevyspytateľné, takže ťažko povedať
8) Čo domov? Chyba? Ako často ho navštevuješ ? Telefonujete si s rodičmi, priateľom ? Akú formu komunikácie využívaš ?

Samozrejme, že mi chyba domov. Zo začiatku viac, teraz keď som si už zvykla, tak je to lepšie a hlavne mi to tu rýchlo uteká. Skoro každý deň chodím na internet, tak si píšeme maily, sms-ky aj telefonujeme.
9) Čo škola ? Študuješ na rovnakom zameraní, ako si mala v Bratislave na UK ? Je to pre Teba ťažšie, že sa učí v českom jazyku? Alebo nepociťuješ  rozdiely?

Študujem tu istú kombináciu: Management telesnej výchovy a športu. Systém tu je podobný ako v Bratislave, len mam úplne iné predmety ako na tom istom odbore na UK. Na český jazyk som si rýchlo zvykla, zatiaľ som s tým nemala problémy. Uvidíme ako budú mne rozumieť na skúškach
OK Lenka, ďakujem za rozhovor a v tvojom pôsobisku na pražskej Letnej Ti želám veľa úspechov.
(Roman Jasovsky)Lenka Gazdíková ako členka ženskej jedenástky roka 2003 na fotografii so svojimi rodičmi 

 

 

 

 

 

späť na úvod